Extreme Works Referansları

Macera Parkı ve Zipline Proje, Ürün ve Fikir İntihali

Profesyonel rekabetin, güçlü rakiplerin ve resmi bir kurum tarafından düzenlenen piyasanın var olmadığı sektörlerde kopyalanan ve izinsiz kullanılan projeler, markalar, ürünler ve fikirler ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Macera parkları sektörü de, ne yazık ki, benzer olumsuzlukla karşı karşıyadır.

Üretken ve yenilikçi olmayı başaramayan firmalar, başarılı firmaların projelerini, tasarımlarını, ürünlerini ve hatta katalog ve web sitesi metinlerini, son derece rahatsız edici biçimde kopyalamaktan çekince duymamaktadır. Bu şekilde kopyalanan macera parklarına ilişkin en büyük risk, kopyalayan firma tarafından projenin ezbere ve görülebildiği kadarının uygulaması, ve bundan dolayı gözden kaçırılan teknik detayların yol açabileceği kaza ihtimalleridir. Özellikle dev salıncak, insan sapanı ve zipline kurulumlarında gördüğümüz taklit projeler başlangıçta her ne kadar sorunsuz gözükseler de, yapı standartlarına dair bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak sorunların ortaya çıkması uzun sürmemektedir.

Extreme Works olarak bizler, her macera parkı için özel olarak çalışıyor, her bir projeyi diğerinden farklı  şekillendiriyor, üretiyor ve kuruyoruz. Standart imalatlara ek olarak müşterilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda, her projemiz kişiye/kuruma ait ayırt edici eklentiler ve kişiselleştirmeyi sağlayan detaylar barındırıyor.